İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İle İhtisaslaşma Alanında İşbirliği Görüşüldü

05 Şub

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

İhtisaslaşma süreci kapsamında Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nü ziyaret eden İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Anabilim Dalı öğretim üyeleri ile iş birliği çalışmaları görüşüldü.


Ziyarette; Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma Programı ile ilgili Üniversitemiz ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Anabilim Dalı arasında gerçekleştirilmesi planlanan işbirliği imkanları görüşülüp ortak kararlar alındı.

İşbirliği çerçevesinde, kullanılacak tüm merkezlerde özellikle Deney Hayvanları ve Preklinik merkezlerinde uluslararası veya TÜRK-AK sertifikasyonlarının sağlanması, biyouyumluluk testlerinin Hacettepe Üniversitesi’ne alternatif olarak Düzce Üniversitesi’nde yapılabilmesi, özütlerin stabilite testleri ve istenilen standartların Üniversitemiz tarafından sağlanması ve ürünlerin performans testlerinin yapılması gibi konular görüşüldü.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Yıldız Özsoy, Prof. Dr. Sevgi Güngör ve Ecz. Hacer Pütün’ün katıldığı ziyarette, Üniversitemizden Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Yrd. Doç. Dr. Ersin Beyazçiçek, Arş. Gör. Dr. Salih Tunç Kaya ve Uzm. Kağan Ağan yer aldı.