İhtisaslaşma Ekibimiz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu İle Buluştu

24 Şub

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

İhtisaslaşma Ekibimiz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu İle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve öğretim üyelerimiz, ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı olan ve aynı zamanda kimya, biyoteknoloji, mikrobiyoloji ve doğal bitkisel ürünler üzerine çok önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ile bir araya geldi.Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı, DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki ofisinde bir toplantı gerçekleştirdi.

                                        Toplantıda, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na, Üniversitemizin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı. Sonrasında, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında kullanılacak bitkilerin tohum temini ve bu alanda yeni ürün geliştirme konularında olası işbirlikleri konuşuldu.

Toplantıda ayrıca Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında kullanılan tıbbi bitkilerin aktivite testleri ve analizlerine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.