DÜTAGAM Özel Ödülleri Sahiplerini Buldu

13 Oca

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Teknopark,  TÜBİTAK, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulamaları ve Araştırma Merkezi (DÜSİMER) iş birliği ile düzenlenen “Düzce-Bolu Ar-Ge Proje Pazarı”nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Düzce Teknopark binasında gerçekleştirilen etkinliğe; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Düzce Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa Pehlivan, iş dünyasının önemli girişimcileri, çeşitli üniversitelerden gelen girişimci akademisyen ve öğrenciler ile davetli misafirler katılım sağladı.

Gerçekleştirilen açılış ve teşekkür konuşmalarının ardından dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verildi.

Programda ayrıca DÜTAGAM özel ödülleri de sahiplerini buldu. Akademisyen Birincilik Ödülü Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü tarafından ; "Düzce Yöresi Tarımsal Atıklarında Tıbbi ve Yenilebilir Mantar (İstiridye-Pleurotus ostreatus) Yetiştirilmesi" adlı çalışma ile Arş. Gör. Dr. Çağlar AKÇAY'a ve Öğrenci Birincilik Ödülü de DÜTAGAM Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sercan SERİN tarafından "Fındık Zürufundan Odun Plastik Kompozit Üretimi" adlı çalışmasıyla yüksek lisans öğrencisi Şuayip OKUMUŞ'a takdim edildi.

Program ödül töreninin ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.