Üniversitemiz İhtisaslaşma Alanındaki İşbirliklerine Hızla Devam Ediyor

15 Oca

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında, Çaylı Organik Tarım Limited Şirketi ile ulusal ve uluslararası alanlarda işbirliği protokolü imzaladı.

 


Rektörlük Makamında gerçekleşen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çaylı Organik Tarım Limited Şirketi Müdürü Celal Çay, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş ve öğretim üyelerimiz katıldı.

 

İşbirliği protokolünü, Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çaylı Organik Tarım Limited Şirketi adına ise Celal Çay imzaladı. Protokol ile taraflar arasında ortak Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon projelerinin gerçekleştirilmesi, tedarikçiler tarafından ürün tedarikinin yapılması, firmanın ürünlerinin Ar-Ge ve analiz çalışmaları ile ortak yeni ürün geliştirme çalışmalarının yapılması, laboratuvar imkanlarının ortak kullanımı, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yollarının bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.

 

Üniversitemiz, gerçekleştirdiği işbirliği protokolleri ile sürdürülebilir kalkınmaya destek olacak projeleri hızla hayata geçiriyor.