Üniversitemiz İhtisaslaşma Kapsamındaki İşbirliği Protokollerine Hızla Devam Ediyor

05 Haz

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri İthalat İhracat Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. ile işbirliği sözleşmesi imzaladı.


Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen işbirliği imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri İthalat İhracat Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sağlam, firma yetkilileri ve öğretim üyelerimiz katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri İthalat İhracat Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sağlam tarafından imzalanan protokol, ulusal ve uluslararası alanlarda yapılacak işbirliğini ve taraflar arası sorumlulukları kapsıyor. Protokol ile taraflar arasında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tedarikçiler tarafından ürünlerin tedarikinin sağlanması, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımının sağlanması, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.
Protokol ile bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları, ürün tedarik çalışmaları, makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, rutin deneyler, öğretim üyelerimizce danışmanlık hizmetleri ile karşılıklı seminer, konferans ve tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilecek.