Üniversitemiz Uluslararası Merhamet Cemiyeti Derneğiyle İşbirliği Protokolü İmzaladı

29 Ara

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular
Üniversitemiz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında Uluslararası Merhamet Cemiyeti Derneğiyle işbirliği protokolü imzaladı.

İmza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Uluslararası Merhamet Cemiyeti Derneği Başkanı Ali Öztop, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ümit Büyüksarı ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı katıldı.

Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen imza töreninde, işbirliği protokolünü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Uluslararası Merhamet Cemiyeti Derneği adına ise Dernek Başkanı Ali Öztop imzaladı.


Üniversitemizin ihtisaslaşması çalışmaları kapsamında dernekle olan işbirliği sözleşmesi sayesinde uluslararası yatırımcıların ilimize yeni yatırımlarının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. İşbirliği protokolü ile taraflar arasında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tedarikçiler tarafından ürünlerin tedarikinin yapılması, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımının sağlanması, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.

Protokol, Üniversitemizle Dernek arasında; bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje, ürün tedariki, taraflar arasında projelere dayalı makale ve bildiri çalışmalarının yanı sıra ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak alt yapı çalışmaları, karşılıklı eğitim faaliyetleri ve öğretim üyelerimizin ilgili derneğe yapacakları danışmanlık hizmetleri gibi konuları kapsıyor.