APİKON 2017 KONGRESİ'NE KATILIM SAĞLADIK

18 Ara

  • Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

Apiterapi konusuna akademik ilgiyi arttırmak ve toplumsal bilincin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Uluslararası Katılımlı 1. Ulusal Apiterapi Kongresi'ne katılım sağladık.


İstanbul Beykoz'da bir otelde uluslararası katılımla gerçekleştirilen kongrede, konunun uzmanları bal, polen, bal mumu, arı sütü, propolis, arı zehiri ve diğer arı ürünlerinin sağlık koruyucu ve iyileştirici olarak kullanıldığı geleneksel bir terapi yöntemi olduğu belirtilen apiterapiyi anlattı. 


Koordinatör Prof. Dr. Halil İbrahim UĞRAŞ, ihtisaslaşma çalışmaları hakkında sunumu ile kongreye konuşmacı olarak katılım sağladı.


Prof. Dr. Halil İbrahim UĞRAŞ
Apiterapi Derneği, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Medipol Üniversitesi, Beykoz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yöntem iş birliğiyle düzenlenen kongrede, apiterapi alanında uzmanlaşarak apiterapi merkezlerinde görev almak isteyen 20 doktor, "Apiterapi Eğitim Sertifikası" aldı.


DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU'nun da bilimsel kurul üyesi olarak görev aldığı kongrede, katılımcılar apiterapinin ulusal ve uluslararası alanda sağlık ve ticaret açısından önemine değinen konuşmalar yaptı.


Koordinatörlüğümüzün tanıtımı ve yeni iş birlikleri açısından oldukça verimli geçen kongreyle ilgili detaylara

http://www.apikon2017.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.